Чому вінничани не сортують сміття

26 | 02 | 2018

Сортувати сміття у Вінниці почали з 2015 року, проте не всі вінничани розділяють відходи на «сухі» і «вологі». ТОВ «Еко-Драйв» спільно із фондом громади «Подільська громада» в рамках проекту «Екологічне місто» провели дослідження, аби з'ясувати основні причини, які заважають вінничанам сортувати сміття.

Виявилось, що за рік кожен вінничанин викидає приблизно 280 кг сміття, а в масштабах всього міста – це 700 тис. куб. м. Близько 60% громадян сортують відходи до «сухих» та «вологих» контейнерів. Більшість мешканців нашого міста, які не розділяють сміття, вважають, що різні відходи вивозить один сміттєвоз. Інші вважають, що сміття повинні сортувати спеціально навчені люди на полігоні. Частина вінничан не бачить сенсу у сортуванні відходів, тому, що вважає це малою шкодою порівняно з іншими забруднювачами. Деякі громадяни не хочуть допомагати іншим за свій рахунок, не мають місця для другого відра чи коштів на купівлю додаткового пакету для сміття. Хтось просто не бачить вигоди для себе, тому й не сортує відходи, а інші пояснили, що не знають, як правильно це робити. Для того, щоб допомогти вінничанам навчитись сортувати сміття, створили соціальну рекламу з відповідями на найпопулярніші запитання.

«Насправді кожен житель Вінниці – це міні-фабрика з виробництва відходів і кожен може долучитися до збереження екології. Якщо кожен вінничан долучиться до роздільного збору відходів, в результаті повітря стане чистішим, покращиться вода в колодязі і водоймах та й ґрунти стануть чистіші», - повідомила директор ТОВ «Еко-Драйв» Марина Сидоріна

 Фото: vmr.gov.ua 

 Джерело: vlasno.info