«Чому б не скопіювати?»: мер Івано-Франківська хоче сортувати сміття по-вінницьки

16 | 06 | 2017

Без охоронців та кортежу, у джинсах та повною кишенею візиток приїхав до Вінниці міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Мер-“свободівець” обрав у якості прикладу Вінницю, аби місцевого досвіду набратися і собі у Франківськ його повезти.

16 червня, на годиннику ще немає десятої ранку, а Руслан Марцінків у супроводі вінницьких колег – мера Сергія Моргунова та його заступника Миколи Форманюка – вже ходить вінницьким полігоном сміття.

  • Ви нічого не подумайте поганого – ми не збираємося сміття із Франківська приймати, – жартує вінницький мер, побачивши журналістів.
  • У нас самих є де складати сміття – аж до 2028 року – додає Руслан Марцінків. – Ми вивчаємо ваш досвід.

Каже, що Вінниця та Франківськ дуже схожі в цьому питанні: так само там взялися сортувати сміття, а на полігоні твердих побутових відходів також  відкрили газову установку, котра спалює метан.

  • А зараз ми купляємо сміттєсортувальну установку – у нас саме тендер відбувається. У Вінниці така вже є – от я хотів побачити, як воно працює. У нас полігони приблизно подібні, але в нас більші об’єми – бо ми ще обслуговуємо півобласті. Але все одно у Вінниці це вже є, працює, система налагоджена – чому б не скопіювати? – риторично запитує франківський мер.

Поділився, що мріє про створення заводу із переробки сміття. Міський голова Вінниці сказав, що теж би так хотів. Та, на жаль, сьогодні це складно втілити у реальність.

Руслан Марцінків звернув увагу також, що запаху на вінницькому полігоні, що поблизу села Стадниця, практично немає. Тут навіть лелеки гніздяться.

А от відповідати на запитання журналістів щодо ситуації із львівським сміттям пан Руслан не став.

Я не буду коментувати роботу своїх колег. Бо кожне місто унікальне в цьому питанні. Це треба бачити та розуміти. От у Вінниці все дуже правильно зробили – створили комунальне піжприємство “Ековін”, котре займається і вивезенням сміття, і сортуванням. У нас же дві компанії є, обидві приватні. Тому методи дещо інші та загалом ситуація складніша,  – каже Руслан Марцінків.

Також очільник Франківська зацікавився у Вінниці питанням енергозбереження: для цього міський голова Вінниці зробив йому коротку екскурсію найбільшою в місті та в Україні альтернативною котельнею, що на вулиці Баженова.

Її було збудовано за підтримки Швейцарської Конфедерації. Котельня працює на твердорму паливі та забезпечує економним теплом мікрорайон Тяжилів.

Це нині одна із найсучасніших котелень в Україні – система опалення працює автоматично, а шкідливі викиди в атмосферу від її роботи зменшено у десять разів.

Подібну котельну в Івано-Франківську планують запустити у вересні.

Перебуватиме у Вінниці Руслан Марцінків до кінця дня та ще планує відвідати муніципальний діагностичний центр. Варто зауважити, що його публічна сторінка у Фейсбуці вже “завалена” фотографіями з Вінниці.

Особливо його зацікавила ідея будівництва у Франківську фонтану як-от на проспекті Космонавтів біля скульптури Атланта.

Також Роман Марцінків зацікавився вінницьким центром інновацій та підприємництва IHUB – у Франківську такий центр лише на стадії ремонту.

 

Джерело: http://vezha.vn.ua

Автор: Віталія Мазур