Автошини, скло і меблі: 200 мішків сміття з набережної Бугу зібрали вінницькі студентии

05 | 04 | 2017

Пластикові, скляні пляшки та жерстяні банки, поліетиленові пакети та обгортки, навіть стільці та металеві сітки з ліжок – чого тільки не назбирали студенти фінансово-економічного університету, котрі прийшли сьогодні прибирати частину набережної Південного Бугу. За годину було зібрано 200 мішків сміття.

Студентський «суботник» у середу організували Муніципальна поліція спільно із вінницькими рятувальниками, за підтримки міської ради. На початку заходу привітати півсотні активних студентів прийшов заступник міського голови Микола Форманюк.

Поки він говорив слова вдячності, представник рятувальників Олександр Кутовий давав інструктаж як безпечно поводитися біля водойми, а муніципальні полісмени роздавали робочі рукавички та сміттєві пакети, об’ємом по 60 літрів.

Прибирання відбувалося на березі Бугу поблизу із водно-веслувальною базою «Спартак». Побачивши об’єм робіт, студенти, м’яко кажучи були вражені: сміттям була встелена не лише прибережна зона, а й галявина, яка вже почала квітнути. Та найбільше шокувало те, що ховала у собі вода Бугу: будівельне сміття, побите скло, жерстяні банки, рештки колись кимось використаних меблів.

  • Звісно, я в шоці. Емоції просто переповнюють, особливо з приводу того, що я побачила біля берегу. Коли з друзями відпочиваємо на природі, то завжди прибираємо за собою, часто доводиться і прибирати галявинку, де хочемо зупинитись. Так мене мама з дитинства навчила, – каже працівниці фінансово-економічного університету Євгенія Корогода.

Там, де до сміття не змогли дістатися студенти, працювали рятувальники та водолази – вони обстежували прибережжя Бугу на човнах, інші – у спеціальному одязі зодили біля берега, дістаючи скло, метал та навіть автомобільні шини.

Як розповів керівник Муніципальної поліції Василь Гайовик, такі студентські “суботники” триватимуть до 15 квітня.

  • Міська рада забезпечила рукавичками і пакетами. Ми також будемо заохочувати навчальні заклади – видамо подяки та вручимо торти. Цього року до акції з прибирання долучилися близько 40 закладів. Дякуємо їм з це дуже, бо ці зони міста часто важко відстежити, хоч ми і намагаємося моніторити ситуацію. Якщо побачимо порушення – складаємо на недобросовісних містян адмінпротоколи. Штраф за таке порушення – до 1350 гривень, – каже Василь Гайовик.

За його словами, підприємці міста також долучаються – і прибирають, і щось смачненьке готують. Сьогодні, наприклад, це був борщ, канапки із чорного хліба з салом, чай і печиво.

А зібране сміття після завершення акції забере машина підприємства «Ековін» та забере його на сміттєвий полігон на Стадницю.

Фото Андрія Завертаного

Віталія Мазур, 5 Квітня 2017

Джерело: http://vezha.vn.ua