На Вінниччині запрацювала ще одна сміттєсортувальна станція. ВІДЕО

16 | 04 | 2019

Нова сміттєсортувальна станція запрацювала 12 квітня у Калинівці, й поки що – у тестовому режимі. Зі слів директора підприємства, вона дозволяє впродовж робочого дня відсортувати усе сміття, яке продукує все місто.

На сайті «Kalynivka.Сity» повідомили, що перш ніж потрапити на стрічку для сортування, частина сміття автоматично відділяється: відсівається органіка, яка спеціальним транспортером вивантажується на причеп. А вже на сортувальній лінії працівники відділяють папір, скло і пластик. Сировина потім пресується і складається.

– За годину на станції можуть відсортувати 7-10 кубометрів сміття, – розповів Артем Дембовський, директор комунального підприємства «Благоустрій». – Потужність станції дозволяє впродовж робочого дня відсортувати усе сміття, яке продукує місто. Та це, звісно, в ідеалі, коли сміття хоч трохи сортоване. А по першій партії того сміття, яке потрапило на сортувальну лінію, цього не скажеш. Тут все разом – і минулорічне листя, і пластик, і побутові відходи, і старе взуття.

У повідомленні також йдеться, що загалом вартість цієї сміттєсортувальної станції склала сім мільйонів гривень. Так, у 2017 році на її придбання виділили три мільйони гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища і 809 тисяч – з міського бюджету. Ще 3,2 мільйони гривень з міського бюджету спрямовано на будівництво та реконструкцію ангару та складу продукції.

     

Станція поки працюватиме у тестовому режимі. Маємо перевірити роботу всіх агрегатів. Також працівники мають призвичаїтись до роботи на сортувальній лінії, – розповів Олександр Щьов, заступник Калинівського міського голови. – Не готовий сказати, чи вторинною сировиною станція окупить себе, але для формування культури поводження з відходами, для поліпшення екологічної ситуації це, без сумніву, важливо.

     

 

Джерело: https://vezha.vn.ua