Минулого тижня у Вінниці обікрали станцію сортування сміття, створену підлітками на території однієї із вінницьких шкіл

27 | 02 | 2020

Минулого тижня у Вінниці обікрали станцію сортування сміття, створену підлітками на території однієї із вінницьких шкіл.

Вже за кілька днів люди почали фінансово допомагати станції, а комунальне підприємство “ЕкоВін”, яке займається збором, вивезенням та захороненням побутових відходів у місті, запропонували свою допомогу.

Сьогодні, 26 лютого, станція сортування сміття “Shuttle” має більше приводів радіти, аніж після крадіжки. Вже зранку на території вінницької школи “Аіст” працівники “ЕкоВіна” монтували тут нові металеві двері, а вчора – облаштували освітлення. Окрім цього – відновили пошкоджені ваги.

Також “ЕкоВін” планує купити для станції новий візок, вогнегасники, встановити світло-шумову сигналізацію та відеоспостереження.

Нагадаємо, що сортувальну станцію “Shuttle” відкрили у жовтні 2019 року на території школи “Аіст”, що на проспекті Юності.  А створили її за прикладом іншої станції сортування “Ecohope”, на якій вторинну сировину сортували аж на двадцять фракцій.

Команда “шатлу” складається з шістьох школярів, які сортують відходи по фракціях на пластик, скло і метал. Зокрема вони збирають і “шуршик”. Потім усе зібране сміття передають закупівельникам, які, у свою чергу, везуть його на переробні заводи.

“ЕкоВін”, а саме Ярослав Барановський, ​начальник відділу “Сміттєсортувальної станції”, побачив пост про крадіжку в інтернеті, зв’язався з ініціаторкою відкриття станції та вирішив підтримати школярів, які потрапили в неприємну ситуація.

 

–  Ми зрозуміли, що треба терміново допомогти, адже діти займаються важливою справою, – розповідає Ярослав. – У них вистачає сил на те, щоб навчати людей сортуванню сміття, правильному поводженню з побутовими відходами. Це дуже важка справа, ми це знаємо безпосередньо, як підприємство, яке вивозить сміття. Це не легко, а діти взялися за це, відтак ми сприймаємо їхню роботу, як допомогу. […] Патронаж та опіка дітям не потрібна, бо вони досить самостійні. Але надалі, якщо їм буде потрібна допомога, ми “беремо їх під своє крило” і будемо надалі з ними співпрацювати.

За словами Марії Ошовської, ініціаторки створення станції, обікрали їх минулого тижня – швидше за все, у ніч з середи на четвер. Спершу директор школи помітив відсутність навісного замка, про що й розповів дівчині. Далі – поліція, свідчення та пошуки рішень.

Марія каже, що відразу у них навіть не було думки, що з приміщення могли щось забрати. Але, на жаль, зловмисники викрали маленький вогнегасник, складський візок, екран для вагів та світильники – речі, які команда придбала за грантові кошти.

– Оскільки ти звикаєш до того, що все виглядає нормально – стає якось не по собі, коли бачиш насильницько вирвані двері, – розповідає Марія. – Потім, коли відкриваєш ці двері і не бачиш закуплених раніше речей – це ще страшніше, бо не знаєш, що ще забрали.

В п’ятницю, на фейсбук сторінці “Шатлу” з’явився допис про наступні кроки відновлення їхньої роботи, а також реквізити для тих, хто хоче підтримати проєкт фінансово. За менше ніж тиждень люди перерахували на картку близько чотирнадцяти тисяч гривень.

Дівчина каже, що наразі все відбувається дуже швидко, відтак команда ще думає, що купити на зібрані гроші. Відновити роботу станції планують вже цієї неділі.

– Ми думали, що можливо буде тисяча гривень, докупимо візок на ці кошти. Я не уявляла, що стільки людей захоче нас підтримати, – посміхається Марія. – Це було дуже неочікувано. […] Є небайдужі – ті, які хочуть допомогти, кому це потрібно. Людям цікава ця тема – вони не думають, що це просто діти школярі, які відкрили щось і роблять, що хочуть.

За словами пана Ярослава, “ЕкоВін” і в подальшому продовжить допомагати станції:

– Зробимо все, аби в дітей не зникло бажання цим займатися. Адже це важко – особливо, коли ще й так “допомагають”. Ми бачимо, що діти не здаються – Маша не опустила руки, не почала скаржитися, а написала про ситуацію і попросила допомогти, аби працювати далі. Тому ми й відреагували. Нам самим потрібна допомога, аби ми перейшли на новий рівень екологічної свідомості. Адже все йде від малого.

Як ми писали раніше, весною минулого року Маша Ошовська розробила у власній школі оригінальний екологічний проєкт з “пет-птахами” та “пляшковим” шумом моря, а в рамках місяця Землі дівчина організувала еко-акцію, запропонувавши місцевим кав’ярням надавати знижку відвідувачам, які замовлять напій у своє горнятко.

 

Фото – Ольги Мірошниченко

Джерело: https://vezha.ua/