Чому вінничани не сортують сміття

23 | 01 | 2018

З 2015 року у Вінниці впроваджують пілотний проект з роздільного збору сміття

Протягом двох років вінничани сортують сміття в різні контейнери – для сухих та вологих відходів. Якщо в 2015-му проект стартував, як пілотний, то сьогодні вже понад 60% містян викидають сміття в окремі баки. Про це на своїй сторінці у Фейсбуку повідомив міський голова Сергій Моргунов, пише місцеве видання «Вежа».

«Якщо пам’ятаєте, з літа 2015 року ми почали впроваджувати у Вінниці пілотний проект з роздільного збору сміття. Спочатку це була Правобережна частина міста, пізніше – контейнери для сортування відходів встановили і на Лівобережжі. За підрахунками комунального підприємства «ЕкоВін», кожен вінничанин за рік викидає приблизно 280 кг сміття. А в масштабах всього міста – це 700 тис. куб. м. Уявіть стадіон, заскладований непотребом на сто метрів заввишки», – наводить порівняльні дані мер.

За два з лишком роки до роздільного збору відходів приєдналося понад 60% вінничан, які викидають  окремо вологе та сухе сміття в 1900 встановлених по місту контейнерів.

«Що це дає? Вдалося вилучити майже 600 тонн вторсировини. Це ті відходи, які пішли безпосередньо на переробку. Ними можна було б навантажити два літаки «Мрія» і один «Руслан», або 10 залізничних вантажних вагонів», – відзначає Сергій Моргунов.

Всього вінничани зібрали вторсировини 594 тонни, зокрема, найбільше пластику – 297 тонн ПЕТ, потім – 113 тоннскла, 101 тонну плівки,   63 тонни металобрухту і найменше – 20 тонн макулатури.

Нагадаємо, що вінницькі екоактивісти пропонують у місті також впровадити ще один вид сортування непотрібу – компостування. Органічні рештки їжі, а також листя, зібрані в окремий ящик-компост, з часом можна використовувати як добриво для дерев та квітів.