24 жовтня у Вінницькому державному педагогічному університеті відбувся екологічний форум.
27 | 10 | 2019
У вашій громаді з’явилися кошти і повноваження завдяки реформі #децентралізації? І вирішення «сміттєвої проблеми» є для вас пріоритетом? Очевидно, ви міркували, з чого почати.
З одного боку, ваш колега з сусіднього містечка встановив сміттєсортувальну лінію і наче «поставив галочку» в питанні поводження з відходами та ще й прозвітував про створення нових робочих місць. Однак лінія недовантажується, працює по кілька годин на добу, а жителі відмовляються платити за вивезення відходів. З іншого боку, ви помічаєте, як у дворах продовжують спалювати листя, як найбільш підприємливі жителі тихцем вивозять пакунки із відходами до лісу чи посадки, як відсутність системного вивезення перетворює села на місця гниття цілих звалищ… Хтось запровадив окремий збір пластику, дехто з підприємців вивозить сміття за власні кошти, але систему ще не створено.
Натомість Вінниччина виробляє 350 тисяч тонн #відходів усіх типів за рік. Частина з них осідає на полігонах, які давно перевантажені і працюють з порушенням екологічно-санітарних норм. Решта опиняється на стихійних звалищах, які є практично в кожному вашому селі. І доки не припече від смороду, ніхто й гадки не має про свою особисту причетність до створення велетенської і дуже небезпечної купи непотребу, яка вже отруює здоров’я ваше і ваших дітей.
Але є рішення! #Регіональний_план_управління_відходами, який уперше в Україні розроблений для Вінницької області!
Цей документ стосується усіх видів відходів (не лише побутових): муніципальних, небезпечних, промислових, відходів будівництва та знесення, електричного та електронного обладнання, відпрацьованих батарейок та акумуляторів, відходів упаковки, медичних, відходів сільського господарства та знятого з ужитку транспорту.
А щоб розуміти, які потужності потрібні для сортування й переробки сміття, план пропонує брати до уваги можливості не однієї, а десятка громад, які можуть утворити так званий #кластер_управління_відходами. Кожен кластер відповідно до плану матиме власний #полігон, обладнаний до відповідних екологічних норм. Згодом до кластеру можна залучати інвесторів і створювати цілу переробну інфраструктуру.
Регіональний план нагадує перспективний план, за яким ви об’єднувалися. Це гнучкий документ, тому його можна коригувати відповідно до соціальних, економічних, культурних особливостей вашої громади. Але це правильний на сьогодні вказівник, який пропонує шляхи скорочення згубного впливу відходів на довкілля і ваше здоров’я.
Отож, очікуйте на презентацію!
Джерело : https://www.myvin.com.ua/