Міський полігон побутових відходів, розташований за межами с. Стадниця Вінницького району Вінницької області, експлуатується з 1982 року. За орієнтовними даними протягом цього періоду складовано понад 16 млн. м³ відходів. Щоденно на полігон завозиться близько 1900 м³ відходів.
Варто зазначити, що обговорення та реалізація проекту щодо «переобладнання» полігону побутових відходів м.Вінниця розпочалося ще в 2008 році, коли ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища» провело аналізи газу на території полігону.
Тоді аналіз показав, що якість газу відповідає нормам для подальшого вироблення електроенергії. Того ж року було підписано рамочний договір з міською радою та комунальним підприємством «ЕкоВін».
Зазначимо, що реалізація масштабних енергоефективних проектів досить часто реалізується у співпраці з нашими іноземними партнерами, які готові надавати фінансову та технічну підтримку. Прикладом такої співпраці є впровадження на полігоні твердих побутових відходів проекту з вловлювання звалищного газу з подальшою його утилізацією та виробленням електроенергії.
До 2012 року в рамках данного проекту було облаштовано 12 свердловин, прокладено 1,3 км колекторів по відкачуванню газу та встановлено газозбірну систему зі станцією по збору конденсату. Крім того, за рахунок коштів спільного українсько-німецького підприємства «АЕУ» та КУП «ЕкоВін» встановлено факельну установку по спалюванню полігонного газу.
До грудня 2014 року у високотемпературному факелі було спалено 3 млн. куб. м метану. Це дозволило зменшити негативний вплив на навколишнє природне середовище. Також повністю припинились пожежі на сміттєзвалищі, та зникла загазованість повітря у навколишніх населених пунктах.
З початку 2015 року на полігоні облаштовано 22 газозбірні свердловини та когенераційну установку для виробництва теплової та електричної енергії. Вона може генерувати 1 мегават електроенергії та 1,2 мегават теплової енергії на годину. Її побудовано за кошти інвестора. Загальна сума інвестицій в проект з боку німецького інвестора склала близько 1,75 млн. євро. Вироблена електроенергія реалізується за зеленим тарифом в загальну електро мережу.